Pēc ražas novākšanas. Deva 0,1 l/ha.
PlašākSējumu smidzināšana pēc iespējas ātrāk pēc sadīgšanas (2–3 īstās lapiņas). Deva 0,1 l/ha.
Ja ir iespējams, var apstrādāt sēklu: deva labībai 0,4–0,6 l/t, deva tauriņziežiem 0,3–0,4 l/t.
PlašākVeģetācijas laikā salmos augi uzkrāj barības vielas (mikroelementus un makroelementus), kas pēc ražas novākšanas ir jāatdod atpakaļ augsnei. Augu atlieku efektīvu sadalīšanos kavē pēkšņa liela augu biomasas daudzuma rašanās, periodiski traucēta bioloģiskā daudzveidība, t. i., mēslošana, augsnes apstrāde, nepareiza augu seka, augu aizsardzības līdzekļu izmantošana u.c. Dabā lignīnu un celulozi visefektīvāk šķeļ mikroskopiskās sēnes. Lai lietderīgi izmantotu augu atliekas, ir jānodrošina, lai pēc ražas novākšanas būtu pieejams pietiekami daudz augu atlieku sadalītāju.
Biomas ORGANIC produktā esošās Trichoderma reesei BVO5 un Trichoderma asperellum BVO6 mikroskopiskās sēnes izdala lielu daudzumu celulozi un lignīnu noārdošu fermentu, tādējādi nodrošinot efektīvu augu atlieku sadalīšanos. Šāda sadalīšanās procesa laikā tiek samazināta svarīgāko barības vielu izskalošanās un nodrošināta organiskā oglekļa un humusa daudzuma palielināšanās. Trichoderma longibrachiatum BVO7 specifiski iedarbojas uz augu atliekās esošiem patogēniem mikroorganismiem, tā nodrošinot mazāku patogēno mikroorganismu populāciju turpmākajos sējumos.
Iespējamie izmantošanas veidi jūsu tehnoloģijā:
A// Starpkultūras ziemā → Biomas Organic smidzināšana → augsnes apstrāde (piem., lobīšana) → sēšana
B// Rugāji ziemā → Biomas Organic smidzināšana → augsnes apstrāde (piem., lobīšana) → sēšana
C// Biomas Organic smidzināšana (drīkst sajaukt ar herbicīdu) → sēšana
Dīgšanas laikā tiek izmantotas graudā esošās barības vielas. Auga turpmākai augšanai un attīstībai ir nepieciešamas barības vielas, kas ir augsnē ,vai tiek nodrošināti ar mēslošanas līdzekļiem. Augi paši nevar uzņemt atmosfērā esošo slāpekli, bet to var izdarīt slāpekli piesaistošie mikroorganismi. Vēl viens nozīmīgs elements ir fosfors. Forsfora cikliskumā un pieejamībā būtiska loma ir specifiskiem mikroorganismiem, kas šķīdina alumīnija, dzelzs vai kalcija, bloķētos fosfātus. Tikpat svarīgs ir arī kālijs. Šis elements ir starpnieks ūdens un barības vielu apmaiņā starp auga virszemes daļu un saknēm. Kālijs ir ļoti svarīgs, lai uzlabotu ziemcietību, jo veicina cukuru sadalīšanos augā. Arī augiem pieejamo kāliju izdala mikroorganismi. Fosfora un kālija trūkums ziemāju augšanas un attīstības sākumā būtiski ietekmē augus, tā nodarīto kaitējumu vēlāk vairs nevar izlabot pat bagātīga mēslošana. Rudenī ir svarīgi, lai augam izveidotos spēcīga un bagātīga sakņu sistēma; lai augs pats sevi spētu apgādāt ar barības vielām un sagatavotos pārziemošanai. Pretējā gadījumā jums būs rets, neproduktīvs sējums ar zemu potenciālu.
Baktērijas Bacillus megaterium BVO1 un Bacillus subtilis BVO2 Biomas GROW sastāvā fiksē atmosfēras slāpekli sakņu zonā, vienlaikus atbrīvojot fosforu un kāliju no augsnē esošajiem nešķīstošiem savienojumiem. Pateicoties sinerģijai ar augu, baktērijas papildus stimulē tā augšanu kā arī izdala dažādus viegli uzņemamus hormonus un skābes.
Vēl viens svarīgs aspekts augu augšanas sākumā ir patogēno mikroorganismu klātbūtne augsnē. Lauksaimniecības kultūraugiem apdraudējums pastāv vienmēr, jo ilgstoši tiek audzētas lielas monokultūru platības. Svarīgi izprast un apzināties sekas, kādas rada agri parādījušās slimību pazīmes. Slimības ietekmē gan augu produktivitātes un kvalitātes samazināšanos īstermiņā (augšanas gadā), gan šā iemesla dēļ zaudējumus nākotnē (patogēnie mikroorganismi paliek uz lauka). Lielākā daļa slimību izplatās ne tikai ar inficētām sēklām, augu atliekām, nekontrolētām nezālēm un gaisu, bet arī caur augsni.
Biomas PROTECT sastāvā esošie mikroorganismi Bacillus amyloliquefaciens BVO3, Paenibacillus polymyxa BVO4 un Bacillus velezensis BVO9 stimulē augu dabisko imunitāti, sakņu zonā rada aizsargbarjeru, kas nomāc sēnīšu izcelsmes patogēnus. Pieaugot labo baktēriju koncentrācijai, samazinās kaitīgo mikroorganismu daudzums, tāpēc augi attīstās veselīgāki.
Baktērijas dzīvo un vairojas augsnē, tāpēc rudenī smidzināšana jāveic, kad augiem ir 2–3 īstās lapiņas. Izsmidzinot Biomas GROW un Biomas PROTECT kopšanas darbu laikā, nodrošināsiet barības vielu pieejamību visas veģetācijas laikā un attīstības sākuma stadijās aizsargāsiet no augsnē esošajiem patogēniem.
Iespējamie izmantošanas veidi jūsu tehnoloģijā:
A// Sēklu sagatavošanai – produkta deva ir 100 ml/ha, t. i., kopā ar sēklām uz hektāru 100 ml. Piemēram, ja izsējas norma ir 250 kg/ha, būs nepieciešami 400 ml produkta uz tonnu sēklu;
B// Izsmidzināšana pēc sadīgšanas 100 ml/ha – Biomas produktus var sajaukt savā starpā, ar šķidrajiem mēslošanas līdzekļiem vai ar augu aizsardzības līdzekļiem.