“Bioversio” dibinātāji ir biotehnoloģiju zinātnieki Stanislav Balion un Arnoldas Jurys, kas jau vairāk nekā desmit gadus specializējas biotehnoloģisko risinājumu un augsnes uzlabošanas jomā. Kopš 2016. gada uzmanība tika koncentrēta uz zemkopības nozari; mērķis – izstrādāt un ražot efektīvus produktus ilgtspējīgai augkopībai.
“Bioversio” komanda pazīst augsni mikroskopiskā līmenī un zina, kas nepieciešams, lai tā būtu dzīvīga un ražīga – tagad un daudzus gadus nākotnē. Vairāk nekā 300 mērķa un ražošanas izmēģinājumu rezultāti apliecina, ka “Bioversio” attīstītā BIOMAS produktu līnijas tehnoloģija rada divējādu paliekošo vērtību – gan palielina ražu, gan uzlabo augsni.
Vienā ziņā mēs esam īpaši – paši izstrādājam tehnoloģijas un produktus, veicam pētījumus, katru dienu rūpējamies par izstrādājumu kvalitāti. Uzturot tiešus sakarus ar zemniekiem un agronomiem, runājam par izmantošanu, apspriežam rezultātus. Zinādami zemnieku rūpes un problēmas, pastāvīgi apspriežam jaunu bioloģisko produktu idejas, eksperimentējam savā laboratorijā, veicam pētījumus un izmēģinājumus Lietuvas Agrāro un meža zinātņu zemkopības institūtā.
Ticam, ka ilgtspējīga augkopība nākotnē nebūs uzspiesta lieta, bet ierasts saimniekošanas veids. Uzņēmumā “Bioversio” daudz uzmanības veltām jaunu produktu radīšanai un ceram jau netālā nākotnē iepazīstināt ar jauniem efektīviem bioloģiskiem produktiem, kuri zemniekiem ļaus uzturēt ražību, nebaidoties par negatīvām sekām augsnes bioloģiskajai daudzveidībai un audzējamo pārtikas kultūru kvalitātei.
No mikrobioloģiskā viedokļa monokultūru audzēšana nozīmē, ka augsnē sāk dominēt noteiktas sugas mikroorganismi, bet citi tiek nomākti vai iet bojā. Tā samazinās bioloģiskā daudzveidība – augsne zaudē nepieciešamās barības vielas, tajā nepaliek pietiekami daudz mikroorganismu, kuri varētu konkurēt ar patogēniem. Augi kļūst mazāk izturīgi pret slimībām. Arī neproporcionāla mēslošana un pesticīdu lietošana augsni ietekmē nelabvēlīgi.
Savā “Bioversio” laboratorijā attīstām risinājumus, kas atjauno augsnes dzīvīgumu. Ilgtspējīgāka saimniekošana nevis ziedojot, bet palielinot ražu, tagad jau ir iespējama!