Viens no svarīgākajiem auga produktivitātes nosacījumiem ir attīstījušās saknes. Labāk attīstītai un ar bārkstiņām bagātākai sakņu sistēmai ir lielāks uzsūkšanas spēks, tāpēc tā labāk spēj uzņemt barības vielas no augsnes un vairāk barības vielu uzkrāt augam, lai tas būtu sagatavojies ziemas sezonai.

No tā, cik auga saknes var sasniegt tām pieejamās barības vielas, ir atkarīgs, kā augs rudenī veido sakņu sistēmu. Labi zinām, ka par nepārtrauktu barības vielu padevi atbildīgas ir speciālas baktērijas. Ja rudenī, kad augi attīsta saknes, to augsnē būs pietiekami, augi labāk barosies, attīstot bagātīgāku un bārkstiņām bagātāku sakņu sistēmu. Barošanās procesā nozīmīgo Biomas GROW baktēriju iedarbība nozīmē blīvākas saknes un lielāku to sistēmas masu.

Lūk dažas sadīguša rapša fotogrāfijas no “Bioversio” demonstrācijas laukiem Kauņas, Šauļu un Mažeiķu rajonā. Kreisajā pusē – kontrole, labajā – rapsis, kur izmantots Biomas GROW. Pamanīsiet, ka virszemes daļa neatšķiras, tomēr daudz svarīgāk ir tas, kas notiek augsnē. Var redzēt, ka demonstrācijas laukā ar Biomas GROW dominē augi ar lielāku sakņu sistēmu. Tad augi (gan rapši, gan kvieši) labāk uzņems barības vietas un pārziemos.

 

“Bioversio” demonstrācijas lauks Kauņas rajonā, kreisajā pusē – kontrolei, labajā – ar Biomas GROW

“Bioversio” demonstrācijas lauks Šauļu rajonā, kreisajā pusē trīs augi – kontrolei, labajā trīs – ar Biomas GROW

“Bioversio” demonstrācijas lauks Mažeiķu rajonā, kreisajā pusē četri augi – kontrolei, labajā četri – ar Biomas GROW

 

Mēslošanas līdzekļi – mums ierasts, labi pazīstams un sevi attaisnojis veids, kā pabarot augus. Zinām arī, ka daļa neizmantoto mēslošanas līdzekļu pārvēršas nešķīstošā formā vai izskalojas. Daļu šādas izskalošanās varam apturēt, bet to, kas nešķīst – izšķīdināt ar “Biomas GROW” speciālajām baktērijām. Tā agrāk lietotie barības elementi atkal kļūst noderīgi augu barībai.

Ar ko “Biomas GROW” baktēriju darbība atšķiras no mēslošanas līdzekļiem? Mēslojot augsni, mēslošanas līdzekļi augsnē tiek patērēti un pastāvīgi samazinās, bet baktērijas sakņu zonā vairojas un pastāvīgi papildina augsni ar N, P un K tad, kad auga saknēm tas ir nepieciešams. Biomas GROW baktērijas fiksē slāpekli no atmosfēras, tā papildus ienesot to augsnē.

Saimniecības standarta tehnoloģiju papildinot ar Biomas GROW, var sasniegt izcilus rezultātus – tiek iegūta par 7–9 % lielāka raža vai ar to var kompensēt 23 procentus lielu mēslošanas līdzekļu samazinājumu. Izmēģinājumu rezultātus pa kultūrām un gadiem var viegli atrast “Bioversio” interneta vietnē.

Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi ar Bioversio.com. Noklikšķiniet uz Iesniegt, ja esat izlasījis mūsu sīkfailu politiku un piekrītat tai. .